przeprowadzki mieszkań

przeprowadzki mieszkań

Przeprowadzki firm, mając na uwadze coraz szybszy rozwój gospodarczy w naszym kraju i coraz większą ilość powstających centrów biurowych dla firm, zaczynają stanowić najważniejszą gałąź… Przed planowaną datą przeprowadzki możemy dostarczyć Państwu More »

przeprowadzki firm warszawa

przeprowadzki firm warszawa

Przeprowadzki międzynarodowe oraz transport morski, lotniczy i drogowy na 6 kontynentów, do ponad 100 krajów świata! Przeprowadzki prywatne mieszkań i domów. Przeprowadzki międzymiastowe i międzynarodowe wyceniamy indywidualnie. • złożenia mebli i ustawienia More »

przeprowadzka mieszkania

przeprowadzka mieszkania

Leniwy dzień niemal w 100% gwarantuje bezsenną noc, warto więc zmusić kota do większej aktywności w dzień, żeby go trochę zmęczyć przed wieczorem. Na przykład. Kota można już wykastrować w wieku. Kot More »

nietypowy transport

nietypowy transport

Ze stadionem to można jakoś wytłumaczyć jak się wiadomości sprawdzi, u mnie domena nosi nazwę pewnego znanego czołgu i ruch też nagle oszalał do paruset dziennie-chyba nie powtarzają filmu. Chyba nikt nie More »

archiwizowanie dokumentów wrocław

archiwizowanie dokumentów wrocław

Celem szkolenia jest zdobycie umiejętności tworzenia dokumentacji projektów unijnych oraz przeprowadzanie wewnętrznej kontroli dokumentów projektów unijnych zgodnie z wymogami unijnymi. Archiwizacja dokumentów oraz przechowywanie dokumentów potrzebne do tego, aby wszystkie nasze papiery More »

 

Dobroczynne właściwości rosołu

W dawnych czasach rosół był lekarstwem na niemal każdą chorobę. Pomagał na przeziębienie, kaca, dolegliwości żołądkowe. Nic więc dziwnego, ze dzisiaj jest potrawą niemal legendarną, która bardzo często pojawia się na polskich stołach. Na pewno wielu z nas zastanawia się, jakie są te dobroczynne właściwości rosołu i czy rosół jest zdrowy rzeczywiście.

Na samym początku trzeba uzmysłowić sobie, że rosół to wywar z różnego rodzaju mięs z dodatkiem warzyw i aromatycznych przypraw. Najlepiej, kiedy składa się z kilku rodzaju mięs naraz, na przykład z kurczaka, wołowiny, kaczki czy indyka. Wtedy ma się pewność, że będzie miał smak. Do rosołu dodaje się też marchewkę, pietruszkę, pora, selera, a więc zdrowe warzywa, których sama obecność jest doskonałą odpowiedzią na pytanie: czy rosół jest zdrowy?

Tajemnicą smaku i leczniczych właściwości rosołu jest długie gotowanie wywaru na małym ogniu. Niech nikt nie łudzi się, że w dwie godziny ugotuje pyszną i zdrową zupę. Dobry rosół należy gotować na małym ogniu, bez zagotowywania, minimum przez cztery godziny. Nasze babcie bardzo często gotowały rosół dzień wcześniej, niemal przez cały dzień, a był on jedzony dopiero na drugi dzień, by przez noc nabrał mocy i smaku.

Lecznicze właściwości rosołu najlepiej odpowiedzą na pytanie: czy rosół jest zdrowy? Otóż tak, ponieważ:

• rozgrzewa organizm, więc pomaga w leczeniu przeziębienia i grypy

• wzmacnia organizm

• jest łagodny dla żołądka i zmniejsza dolegliwości żołądkowe

• niektórzy twierdzą, że pomaga na ból głowy

Nie bez powodu weganie i wegetarianie szukają swojego bezmięsnego sposobu na rosół.

Często więc gotują po prostu wywar z samych warzyw z dodatkiem sosu sojowego, który nadaje charakterystyczny słono-mięsny smak. Nie bez powodu też mówi się choremu, że rosół postawi go na nogi. Ważne jednak, żeby był ugotowany z dobrej jakości mięs, najlepiej z mięs zwierząt z gospodarstw ekologicznych, i z warzyw z upraw ekologicznych. Wtedy wzmacniające działanie mięsa i warzyw może zdziałać cuda na drobne dolegliwości i ogólne osłabienie organizmu.